Hat meccs óta nem nyert az UTA

Vasárnap az Univeristatea és az UTA kolozsvári mérkőzése zárta a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulóját.

A feljutásért hajtó hazaiak korán dűlőre akarták vinni a meccs sorsát és már a 9. percben vezetést szereztek, a második félidőben pedig esélytsem hagytak az aradiaknak.

Az UTA számára ez volt a hatodik mérkőzés győzelem nélkül, és ezalatt három-három döntetlent és vereésget todott felmutatni.

2. Liga, 34. forduló: Kolozsvári Universitatea–UTA 3–0, gólszerzők: Goga (9. és 62. p.), Florescu (90+4. p.).

További eredmények: Mioveni–Farul 0–2, FC Argeş–Ripensia 2–1, Luceafărul–Daco-Getica 1–0, Petrolul–Dacia Unirea 9–1, Bákó–ACS Poli 1–0, Energeticianul–Sportul 3–3, Metaloglobus–Pandurii 6–0, Chindia–Baloteşti 6–0, ASU Politehnica–Academica 2–2.

Az állás: 1. Academica 77 ponttal, 2. Chindia 76, 3. Kolozsvár 72, ... 10. UTA 44 ponttal.

A szerdai hétközi fordulóban az UTA a kiesés elől menekülő Bákói Aerostart fogadja 18 órától.