Győzelemmel zárta az évet az UTA

Remek második félidei játékkal aratott győzelemmel zárta az év utolsó tétmérkőzését az UTA, amely vasárnap délután hazai pályán legyőzte a Petrolul a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban.

Az UTA az első helyről várja a tavaszi folytatást, miután a tavaszról előrehozott második fordulóban is – akárcsak a bajnokság elején idegenben – legyőzte a poliești-iek csapatát. Az aradiak végig uratlák a játékot, de fölényük csak az utolsó húsz percben érett gólokká.

Bálint László vezetőedző együttese összességében megérdemelte „telel” az első helyen, hiszen nemcsak a legtöbb pontot szerezte eddig, hanem a legtöbb győzelmet aratta a 19 csapatos mezőyben, és a legtöbb gól is a piros-fehérek rúgták (s övék a második legjobb mréleg a kapott gólok számát tekintve is).

2. Liga, 21. forduló: UTA–Ploiești-i Petrolul 3–0, gólszerzők: Buhăcianu (70. p.), C. Rus (82. p.), Ioniță (90. p.).

További eredmények: FC Argeş–Sportul Snagov 3–0, Metaloglobus–FK Csíkszereda 3–0, Gloria Buzău–Ripensia 3–3, Resicabánya–CS Mioveni 0–1, Dunărea Călăraşi–Farul 1–, ASU Politehnica–Pandurii Târgu Jiu 1–0, Concordia Chiajna–Rapid 1–3, Viitorul Pandurii Târgu Jiu–Kolozsvári Universitatea 1–1, Turnu Măgurele szabadnapos volt.

A pontvadászat őszi végeredménye:

A Daco-Getica visszalépett a bajnokságból, eredményeit törölték | Forrás: prosport.ro

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.