EURO – 2016: Izland a nyolc között!

Volt már néhány meglepetés labdarúgó-Európa-bajnokságon, de a legnagyobb bravúrt Izland vitte véghez: hétfő este kiejtette a nyolcaddöntőben a jóval esélyesebb Angliát. Rooney tizenegyesével korán vezetéshez jutottak a „háromorszlánosok”, de ki se m élvezhették a gólörömöt, amikor a parányi szigetország csapata kiegyenlített. Valamivel több mint tíz perc után a vezetést is megszerezték az izlandiak, akik azzal is meglepetést keltettek, hogy kijutottak az Eb-ra, majd a csoportkört is túlélték a kontinesnviadalon.

A hátralévő időben sem álltak be védekezni a „kékek”, hanem megpróbálták birtokolni a labdát, és támafásokat éíteni. Az angolok igyekeztek kiegyenlíteni, de áthatolhatatlan jégfalba ütköztek, és csalódást keltő játékkal búcsúztak. Izalnd a házigazda franciákkal játszik a negyeddöntőben.

Anglia–Izland 1–2, gól: Rooney (4. p., tizenegyesből), illetve R. Sigurdsson (6. p.), Sigthórsson (18. p.).