Az utolsó pillanatban szalasztotta el az UTA a győzelmet

Az ortodox húsvét miatt a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának zömét pénteken rendezték meg.

Az UTA Petrozsényban vendégeskedett az Energeticianulnál, de mintha késve érkezett volna meg a meccsre… A hazaiak ugyanis már a 4. percben vezetéshez jutottak egy távoli lövés nyomán.

A vendégek fokozatosan átvették az irányítást, és a második félidőben Kanda bombagóljával egyenlítettek, majd a csapatkapitány Rus révén a vezetést is megszerezték. Mikor már elkönyveltük volna a győzelmet, a ráadás utolsó percében a hazaiak egy szabadrúgásból egyenlítettek.

2. Liga, 32. forduló: Energeticianul–UTA 2–2, Tudorache (4. p.), Popescu (90+3. p.), illetve Kanda (58. p.), Rus (70. p.).

További eredmények: Chindia–Academica 1–0, Luceafărul–Mioveni 2–2, Metaloglobus–Sportul 1–0, Pandurii–Baloteşti 4–0, Bákó–Dacia Unirea 9–0, Kolozsvári „U”–Ripensia 2–3, ASU Politehnica–ACS Poli 0–1; szombaton: Petrolul–Daco-Getica 1–3, vasárnap: FC Argeş–Farul 0–1.

Az állás: 2. Academica 73, 2. Chindia 70, 3. Kolozsvár 66, … 8. UTA 44, … 15. Energeticianul 35 ponttal.

Május 4-én, szombaton az UTA a 12. helyen álló temesvári ASU Politehnicát fogadja.