Az UTA felmosta a padlót az ellenfelével

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság legnagyobb arányú győzelmét aratta az UTA szombaton.

A hazai pályának kinevezett világosi stadionban rendezett meccsen a kiesőjelölt Suceava volt az áldozat, amelynek „kivégzését” már a második percben megkezdték az aradiak. Szünetben már „néggyel mentek” a hazaiak, és ugyanennyit szereztek térfélcsere után is, még úgy is, hogy egy tizenegyest hibáztak. A vendégek erejéből csak egy szépítő gólra futotta, bár ezen az eredményen nincs mit szépíteni.

Ebben a szezonban sok megpróbáltatáson esett át az UTA, úgyhogy a játékosokra már nagyon ráfért egy örömfoci. David Popa és Darius Buia egyaránt mesterhármast ért el, ami ritkaságnak számítegy mérkőzésen.

Ha szegény moldvaiak kerékpárral jöttek volna, elmondhatnák, hogy nyolcas lett a kerekükben…

2. Liga, 33. forduló: UTA–Foresta Suceava 8–1, gólszerzők: D. Popa (2., 44. és 88. p.), Buia (27., 43. és 75. p.), Hlistei (47. p.), Curtuiuş (49. p.), illetve Lupuşor (86. p.).

További eredmények: Pandurii Târgu Jiu–Ştiinţa Miroslava 1–0, CS Baloteşti–Dacia Unirea Brăila 2–1, Szatmárnémeti Olimpia–Nagyváradi Luceafărul 0–3 (játék nélkül), CS Afumaţi–Marosvásárhelyi ASA 3–0, Dunărea Călăraşi–Temesvári Ripensia 3–1, AFC Hermannstadt–FC Argeş 1–0, Temesvári ASU Politehnica–Sportul Snagov 1–0, Academica Clinceni–Bukaresti Metaloglobus 4–1, a CS Mioveni–Chindia Târgovişte meccset kedd este játsszák.

Az állás: 1. (és már feljutó) Călăraşi 83 ponttal, 2. Hermannstadt 80, 3. Târgovişte 65, … 12. UTA 41 ponttal.

A következő fordulóban az UTA a Nagyváradi Luceafărul vendége lesz.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.