A hajrában úszott el az UTA-győzelem

2019. november 6.
Vezetés és remek első félidei játék után a hajrában kapott góllal 1–1-es döntetlent játszott az UTA a Kolozsvári Universitatea vendégeként szerdán kora este, a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.
<em>Hír szerkesztése</em> A hajrában úszott el az UTA-győzelem
A képen a végeredmény

A vendégek Ursu magánakciója nyomán korán vezetést szereztek, és szünetig irányították is a játékot. A második félidőben azonban érthetetlen módon átengedte a a kezdeményezést a hazaiaknak az aradi csapat, aminek az lett az eredménye, hogy Goga a hajrában egy közeli szabadrúgásból kiegyenlített.

A gólhoz az is kellett, hogy a labda az aradi védő, Andrei Rus lábán irányt változtasson, és Iacob kapust becsapva a hálóban kössön ki.

Bálint László vezetőedző csapata győzelem esetén egy pontra megközelíthette volna az éllovast, így azonban három pont a hátrány. Igaz, az UTÁ-nak még van két elmaradt meccse.

2. Liga, a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Kolozsvári Universitatea–UTA 1–1, gólszerzők: Goga (86. p.), illetve Ursu (11. p.).

Az állás: 1. Mioveni 30 pont / 15 meccs, 2. UTA 27/12, 3. Petrolul 24/13, ... 11. Kolozsvár 17/15.

Az UTA szombaton, a 16. fordulóban az FC Argeș vendége lesz.