Rendhagyó aukció a Delta-galériában

2019. december 3.
December 9-én, hétfőn 18 órakor az aradi Delta-galériában a kortárs magyar táncművészet egyik legizgalmasabb alakjának, Gergye Krisztiánnak Aukció /festészet – tánc – képrombolás/ című performanszát láthatja a tánc- és képzőművészet iránt érdeklődő közönség az Aradi Kamaraszínház szervezésében.
<em>Hír szerkesztése</em> Rendhagyó aukció a Delta-galériában

Az előadás partnere a Képzőművészek Romániai Szövetségének aradi tagozata. Az 50 perces performansz a művész által tánc közben megfestett képek árverésével zárul. A befolyt összeget a Képzőművészek Romániai Szövetsége aradi tagozatának ajánlják fel a szervezők.

“name” egy ismeretlen, anonim képzőművész, kinek ecsete a táncos, vászna a színpadi tér. Koncepciójában a táncelőadás és annak minden tényezője csak ürügy és eszköz. Színpadi előadók személyisége mögé bújva végső célja a személytelenség maximumában alkotott legszemélyesebb felmutatása, a tettes nyomainak kisajátítása, és a mindenkori értékítéletektől való függetlenség megőrzése. Anonimitása teljes körű. Alkotói vágya örök.

Gergye Krisztián művészetének egyik legizgalmasabb oldala a zenéhez és a képzőművészethez fűződő viszonya. Az Aradra meghívott Aukció című produkció egy önmagában is érvényes, táncként és színházi jelenlétként egyaránt értelmezhető mozgásszínházi felfogást tár elénk. Legfontosabb célja egy képzőművészeti alkotás – egy festmény – amely színpadi cselekmény és gesztussor segítségével kel életre. Az alkotó tánc közben saját testével fest a vászonra. Az előadás során szemünk előtt zajlik le egy művész metamorfózisa, melynek eredményeképpen a színház és a képzőművészet világa kölcsönhatásba lép, majd az előadás végére egybeolvad.

Az előadás során születő festmények egy aukció keretében  „kiállításra“ és „eladásra“ is kerülnek az este folyamán. Azok, a késznek kikiáltott képek pedig, amelyek nem találnak gazdára, azonnal megsemmisülnek.

Gergye Krisztián művészetére leginkább a képzőművészeti gondolkodásmód jellemző. Az előadás elnyerte a VI. Monotánc Fesztivál fődíját, a Monodíjat.

Az előadásra a belépés díjtalan, ülőhelyek nem biztosítottak.

További hírek

Hír beküldése
Jól sikerült a második edzőmeccs is.
Hír beküldése
A zöldhatáron próbálkoztak volna.
<em>Hír szerkesztése</em> Útszéli villanypóznának ütközött a Maros-völgyében
A sofőr könnyebben, két utasa súlyosan megsérült.
<em>Hír szerkesztése</em> Múzeumi est a Magyar Kultúra Napján [AUDIO]
Az előadássorozat folytatódik egész évben.
<em>Hír szerkesztése</em> Tetemes bírságot kapott a német iskola diákjait megbetegítő cég
Tiltólistán szereplő vegyszert használtak, ráadásul rosszul.
<em>Hír szerkesztése</em> A Magyar Kultúra Lovagjává ütötték Sándor Tivadart
A magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért kapta a kitüntetést.
<em>Hír szerkesztése</em> Nem állt meg a stopnál – baleset lett belőle
A vétkes sofőr megsérült.
<em>Hír szerkesztése</em> Kislányokat kényszerítettek prostitúcióra
Aradon futtatták őket a gyanúsítottak.
<em>Hír szerkesztése</em> Időjárás-előrejelzés: kapunk hideget, meleget
Felmelegszik az idő a régiók többségében az elkövetkező napokban, a Körösök vidékén akár 11 Celsius-fokos nappali csúcsok is lesznek, a jövő héttől kezdődően azonban felére csökkenek a hőmérsékletek, csapadék inkább január 25-étől kezdődően valószínű. A hónap végétől ismét lehűlés várható.
<em>Hír szerkesztése</em> Újabb gyerekek kerültek kórházba a német iskolából
Rejtélyes tömeges megbetegedés.