Rendhagyó aukció a Delta-galériában

2019. december 3.
December 9-én, hétfőn 18 órakor az aradi Delta-galériában a kortárs magyar táncművészet egyik legizgalmasabb alakjának, Gergye Krisztiánnak Aukció /festészet – tánc – képrombolás/ című performanszát láthatja a tánc- és képzőművészet iránt érdeklődő közönség az Aradi Kamaraszínház szervezésében.
<em>Hír szerkesztése</em> Rendhagyó aukció a Delta-galériában

Az előadás partnere a Képzőművészek Romániai Szövetségének aradi tagozata. Az 50 perces performansz a művész által tánc közben megfestett képek árverésével zárul. A befolyt összeget a Képzőművészek Romániai Szövetsége aradi tagozatának ajánlják fel a szervezők.

“name” egy ismeretlen, anonim képzőművész, kinek ecsete a táncos, vászna a színpadi tér. Koncepciójában a táncelőadás és annak minden tényezője csak ürügy és eszköz. Színpadi előadók személyisége mögé bújva végső célja a személytelenség maximumában alkotott legszemélyesebb felmutatása, a tettes nyomainak kisajátítása, és a mindenkori értékítéletektől való függetlenség megőrzése. Anonimitása teljes körű. Alkotói vágya örök.

Gergye Krisztián művészetének egyik legizgalmasabb oldala a zenéhez és a képzőművészethez fűződő viszonya. Az Aradra meghívott Aukció című produkció egy önmagában is érvényes, táncként és színházi jelenlétként egyaránt értelmezhető mozgásszínházi felfogást tár elénk. Legfontosabb célja egy képzőművészeti alkotás – egy festmény – amely színpadi cselekmény és gesztussor segítségével kel életre. Az alkotó tánc közben saját testével fest a vászonra. Az előadás során szemünk előtt zajlik le egy művész metamorfózisa, melynek eredményeképpen a színház és a képzőművészet világa kölcsönhatásba lép, majd az előadás végére egybeolvad.

Az előadás során születő festmények egy aukció keretében  „kiállításra“ és „eladásra“ is kerülnek az este folyamán. Azok, a késznek kikiáltott képek pedig, amelyek nem találnak gazdára, azonnal megsemmisülnek.

Gergye Krisztián művészetére leginkább a képzőművészeti gondolkodásmód jellemző. Az előadás elnyerte a VI. Monotánc Fesztivál fődíját, a Monodíjat.

Az előadásra a belépés díjtalan, ülőhelyek nem biztosítottak.

További hírek

Hír beküldése
Három a magyar igazság!
<em>Hír szerkesztése</em> Tőkés László: 1989-ben nem volt már hova hátrálni
Csütörtökön kezdődött a Temesvár 30 elnevezésű forradalmi emlékhét.
A jelenlegi 2080 lejről 2230 lejre növelik a bruttó minimálbért a teljes munkaidőben dolgozó munkavállalók számára, ami 14,04 lejes órabért jelent. A felsőfokú végzettséggel rendelkező, legalább egy éve dolgozó munkavállalóknak továbbra sem lehet 2350 lejnél kisebb a bruttó bére.
<em>Hír szerkesztése</em> Kétszer riaszották a tűzoltókat az éjjel [VIDEO]
Péntek 13.: egy templom és egy magánház gyulladt ki.
Luca napján.
<em>Hír szerkesztése</em> A muzsika hangja
A dévai Kolostori Kölyökszínház előadása Pécskán.
<em>Hír szerkesztése</em> Bemutatták Budapesten a borosjenői kőleleteket
A végső kiállítási hely a tervek szerint a restaurált vár lehet.
<em>Hír szerkesztése</em> Egy lépéssel közelebb Pécska a termálvíz hasznosításához
Közintézmények fűtésére szeretnék felhasználni a természetes hőforrásokat.
<em>Hír szerkesztése</em> Karácsonyi előadás és kézműves foglalkozások
Szombati programajánló.
<em>Hír szerkesztése</em> Műszaki mentés miatt áll a forgalom a sztrádán
Átszakította a szalagkorlátot gy kamion.