Pécska és Battonya tovább ápolja a jó kapcsolatot

A találkozón Simonka Györggyel, a Dél-Békési térség országgyűlési képviselőjével is megbeszélést folytattak.

Antal Péter polgármester a múlt héten viszonozta battonyai kollégájának, Marjai Jánosnak az októberi megválasztása után Pécskán tett látogatását. Miodrag Stanoiov pécskai alpolgármesterrel együtt azért keresték fel Battonyát, hogy az új európai uniós költségvetés nyújtotta lehetőségeket közös pályázatokkal használják ki, fejlesztve a két évtizedes testvérvárosi kapcsolatot.

A találkozó egybeesett Simonka Györgynek, a Dél-Békési térség országgyűlési képviselőjének battonyai megbeszélésével. A pécskai városvezetők elbeszélgettek a képviselővel, aki támogatásáról biztosította őket a határon átnyúló pályázatok terén. Antal Péter és Miodrag Stanoiov találkozott a Battonyával szomszédos Mezőkovácsháza és Mezőhegyes polgármestereivel is. A megbeszélésen Simonka György bemutatta a polgármestereknek annak a geotermikus energiát újszerű módon felhasználó erőműnek a tervét, amely Battonya térségében épül 116 millió eurós beruházással. A több kútpárból álló „Dél-alföldi EGS erőmű” körülbelül 12 megawatt óra áramtermelést és több mint 60 megawatt óra hőtermelést biztosít majd. Simonka György kiemelte, hogy a projekt nagyban hozzájárulhat az indirekt munkahelyteremtéshez, az olcsó hő mezőgazdasági és ipari vállalkozások számára is előnyös feltételeket teremthet. Battonyára a geológia kutatások miatt esett a projekttulajdonosok választása, mert a térség adottságai a legjobbak Magyarországon.

„Örülünk, hogy testvérvárosunkban ilyen fontos beruházás történik, mert ez kihat majd a helyi gazdaságra is. Hasznos megbeszéléseket folytattunk és szoros kapcsolatban maradunk, hogy amint megnyílnak a pályázati lehetőségek, élni tudjunk azokkal” – fogalmazott Antal Péter pécskai polgármester.  Természetesen a találkozó végén a magyarországi felet megajándékozták a város egyik szimbolikus termékével, a pécskai kenyérrel.

Sinka Pál

A rovatból ajánljuk:

Kapocs a Maros – vízitúra Aradtól Szegedig
Élménybeszámoló a négynapos kalandról.
Román–magyar együttműködéssel javították a Maros alsó szakaszának árvízi biztonságát
Összehangolták a vízügyi adatbázisokat, közös elöntési „haváriatérképek” készültek.
Segítség az ingázóknak a beutazási adatlap módosítása [AUDIO]
Elég csak egyszer kitölteni a digitális járványügyi nyilatkozatot.
Jóváhagyta a kormány a kisvarjasi és ottlakai határátkelők megnyitását
A magyar fél vállalta az infrastruktúra kiépítését.